[ Anmälda deltagare 2018 ]  
OBS! Lisorna är ENDAST anmälningslistor, Klassning resp gruppind. fås vid registreringen.
 


Du kan söka efter en deltagare.

Eller se alla anmälda deltagare nedan.


Namn Segelnummer Klubb Rating Båttyp Regatta
Erik Rakoczy - RHSS - Oceanis 37 Familjesegling: utan spinnaker
Mathilda Carlsson SWE 1871 RHSS 0,832 IF RHSS Womans Race OBS söndag 12/8
Dennis Möller SWE 3093 SSIF 0,832 IF Familjesegling: med spinnaker
Mathilda Carlsson 2 råå jolleklubb 0,857 c55 Distanskappsegling:SRS kölbåt
Martin Jacobson SWE 217 Råå Jolleklubb 0,857 C55 Familjesegling: med spinnaker
Rickard Blomberg SWE 117 BoSS 0,868 Späckhuggare Distanskappsegling:SRS kölbåt
Uno Gren SWE 562 MSS 0,88 H-båt Distanskappsegling:SRS kölbåt
Carina Johansson SWE862 RHSS 0,909 Albin Express RHSS Womans Race OBS söndag 12/8
Johnny Håkansson SWE862 RHSS 0,909 Albin Express Distanskappsegling:SRS kölbåt
Ralph Noack B30 RHSS 0,91 Bavaria 30 C Familjesegling: utan spinnaker
Martin Ekström Swe 8001 Rhss 0,92 Aphrodite 34 Familjesegling: utan spinnaker
Peter Sørensen DEN 1 Helsingør 0,925 Tempo Distanskappsegling:SRS kölbåt
Torbjörn Nerme SWE 101 BoSS 0,931 Dehler 29 Distanskappsegling: SRS Two Handed
Anders Jönsson SWE 163 BoSS 0,936 Mlges 20 Distanskappsegling:SRS kölbåt
Jens Lekland/ Per Drakensten ITA 65 BoSS 0,936 (E6155) Melges 20 Distanskappsegling:SRS kölbåt
Magnus Gustafsson SWE 2000 WBS 0,95 - E6393 T24 Distanskappsegling: SRS Two Handed
Gustaf Johnson Dehler logga + 29 DBK 0,951 Dehler 29 Familjesegling: med spinnaker
Jesper Falkebo SWE 252 MSS 0,951 First 27.7 Distanskappsegling:SRS kölbåt
Torben Vagn Rasmussen DEN 6 Køge Sejlklub 0,954 / E5574 Granada35 Distanskappsegling:SRS kölbåt
claus larsen den 20 ässs 0,96 banner 30 Distanskappsegling:SRS kölbåt
viviann nilsen den 20 rhss 0,96 banner 30 RHSS Womans Race OBS söndag 12/8
Ulf Ericsson SWE 6543 RHSS 0,975 Sweden Yachts 34 Familjesegling: med spinnaker
Maria Westeman GBR8536R HYC 0,986 J/92s Distanskappsegling: SRS Two Handed
Rikard Elwing **** RHSS 0,987 First 33.7 Familjesegling: med spinnaker
Marcus Blidberg SWE18 BoSS 0.966 Finngulf 33 Distanskappsegling:SRS kölbåt
Pär Halleus S-40 LBS 0.973 X-102 Distanskappsegling:SRS kölbåt
Per-Ola Lindahl GER5813 HYC 1,027 MAT 10 Distanskappsegling:SRS kölbåt
mattias allroth SWE727 LBS 1,037 Melges 24 Distanskappsegling:SRS kölbåt
Ulf Hagberg SWE 554 Lommabuktens Seglarklubb 1,038 Melges 24 Distanskappsegling:SRS kölbåt
Linus Lindqvist 102 RHSS 1,04 First 36.7 Distanskappsegling: SRS Two Handed
Kjell Widmark Swe5 Hyc 1,058 First35 Distanskappsegling:SRS kölbåt
Magnus Runesson SWE-114 Lerss 1,067 X-37 Distanskappsegling:SRS kölbåt
Bo Zanichelli SWE 42 Falsterbokanalens BK 1,088 med flygande försegel Arcona 400 Distanskappsegling:SRS kölbåt
Peter Holmberg GBR 89 BoSS 1,180 Dragon fly 28 Spaort Distanskappsegling:SRS kölbåt
Håkan Hedström SWE 93 RHSS 1,23 Corsair 750 Sprint Familjesegling: med spinnaker
Peter Kennedy Swe28 Rhss 1,38 Luffe 43 Familjesegling: med spinnaker
Mikael Håkansson SWE 29500 LBS 1.009 J92 Distanskappsegling:SRS kölbåt
Ingemar Thorslund DEN 212 LBS 1.072 Mamba 311 Familjesegling: utan spinnaker
Leif Andersson SWE40720 FBK 1.089 Seaquest 36 Distanskappsegling: SRS Two Handed
Patrik Schander test test 22 test Distanskappsegling:SRS kölbåt
Anders Hansen Hansen SWE-9139 Malmö Segel Sällskap E3615 Kracer 40r Distanskappsegling:SRS kölbåt
Emelie Lindström /  Anders Hansen SWE-9139 Malmö Segel Sällskap E3615 Kracer 40r RHSS Womans Race OBS söndag 12/8
henrik edman SWE 1 MSS E6780 E-båt Distanskappsegling:SRS kölbåt